Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Atraktiivseimad tööandjad tudengite seas

ATRAKTIIVSEIMAD TÖÖANDJAD TUDENGITE SEAS

22. märts, 2017

Värskest Brandemi üle-eestilisest tudengitele suunatud uuringust selgub, et kõige rohkem eelistavad tudengid selliseid tööandjaid, kus on töötajaid väärtustav kultuur ja võimalus isiklikult areneda.

2017. aasta veebruaris ja märtsis Brandemi poolt läbi viidud uuringus osales 2389 tudengit üle kogu Eesti. Eelistatud tööandjate järjestamiseks paluti märkida kolm organisatsiooni nime, kus soovitakse töötada ja kolm organisatsiooni, kus ei soovita töötada ning märgitud tööandjaid ka iseloomustada. Kokku hinnati uuringus 346 erinevat tööandjat. Eelistatuimate tööandjate pingerida on varasematest täpsem, kuna selle koostamisel võetakse lisaks positiivsetele hinnangutele arvesse ka tudengite negatiivseid hinnanguid tööandjatele.

„Tööandja maine tudengite seas on väga oluline näitaja. See peegeldab tööandja tulevikupotentsiaali ja eelkõige just ettevõtte potentsiaalset konkurentsivõimet tulevikus. Tööandjate atraktiivsuse pingerea esikümnest saame lugeda nende tööandjate nimesid, kes on lähtunud töökohtade loomisel, motivatsioonimudeli kujundamisel ja värbamiskommunikatsioonis tudengite ootustest ja konkurentsiolukorrast tööturul," ütles Brandemi tegevjuht Paavo Heil.

Organisatsioonid, kus tudengid ei soovi töötada, on paistnud silma eelkõige negatiivsete meediakajastuste, töötajate kehva kohtlemise ja igava töö poolest. Teatud määral mõjutab tööandjate atraktiivsust negatiivselt ka osade tegevusvaldkondade kehvem maine võrreldes teiste valdkondadega.

Atraktiivseimad tööandjad tudengite seas (märts 2017):

  1. Swedbank AS
  2. Eesti Energia AS
  3. Transferwise Ltd Eesti filiaal
  4. Skype Technologies OÜ
  5. Pipedrive OÜ
  6. Telia Eesti AS
  7. Google Inc
  8. Nortal AS
  9. AS LHV Pank
  10. AS Tallink Grupp

Lisaks eelistatud ja vähem eelistatud tööandjatele selgitati läbiviidud uuringuga välja, millised on tudengite tööl käimise põhjused, sotsiaalmeedia kanalite kasutamise praktikad, tööandja valiku kriteeriumid ja kandideerimisest loobumise põhjused.

Kui Sul tekkis huvi, kuidas on tudengid Sinu organisatsiooni tööandjana hinnanud ja kommenteerinud, siis võta meiega ühendust, helistades numbril +372 5599 6096 või kirjutades e-kiri aadressile tere@brandem.ee.  

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.