Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Brandemi tööturu indeks tõusis ajaloo kõrgeima tasemeni

Brandemi tööturu indeks tõusis ajaloo kõrgeima tasemeni

Paavo Heil
11. detsember, 2019

Tööle võetud töötajate arv kasvas selle aasta kolmandas kvartalis eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes 28%. Töölt lahkunud töötajate arv kasvas 9% ja tööandja algatusel töölt lahkunud töötajate arv 8%.

Brandemi tööturu indeks arvestab jooksva aasta summeeritud tööle võetud töötajate arvu vastava kvartali lõpu seisuga ja võrrelduna 2010. aasta lõpu seisuga, mil fikseeriti indeksi väärtus tasemel 100. Indeksi alusandmeid koguvad Statistikaamet ning Maksu- ja Tolliamet.

2019. aasta kolmandas kvartalis kerkis Brandemi tööturu indeks 191.8 punktini, mis on kõrgeim tase alates indeksi arvutamise algusest 2010. aastal. Brandemi indeksi kasvu panustasid eelmises kvartalis kõige enam majutuse- ja toitlustuse, ehituse, põllumajanduse- ning info- ja side tegevusalad.

Brandemi tegevjuhi Marie Evarti sõnul kinnitavad Brandemi indeksi aluseks olevad Statistikaameti ning Maksu- ja Tolliameti andmed paljude värbajate tunnetust, et tööturul käib äärmiselt vilgas liikumine. „Tööturu aktiivsust ei hoia üleval mitte töötajate varasemast suurem huvi tööpakkumiste vastu, vaid tööjõu puudusest tulenev tööandjate proaktiivne ja järjepidev tegutsemine uute sobivate töötajate leidmiseks. Toimub aktiivne sihtotsing, järjest suuremahulisemad värbamiskampaaniad ja üha sagedamini ka töötajate üleostmine. Samas leidub ka tööandjaid, kes panustavad jätkusuutlikematele lahendustele nagu süstemaatiline tööandja brändi loomine, töötajatele atraktiivse juhtimiskultuuri loomine ja tööandja maine strateegiline kujundamine“, lisas Evart.

tööturu indeks

 

Tegevusaladest on Brandemi Indeksi kasvu panustanud alates indeksi arvestamise algusest (2010. aastast) enim kinnisvara-, kunsti ja meelelahutuse-, majutuse ja toitlustuse- ning info- ja side tegevusalad. 2010 aasta 100 punkti tasemest alla poole on langenud ainult mäetööstuse tegevusala.

Ametirühmade kaupa on alates 2010. aastast on enim kasvanud tippspetsialistide- ja juhtide ametirühmad ning enim kahanenud lihttööliste ja oskustööliste ametirühmad.

Brandemi tööturu indeksit avaldatakse vähemalt üks kord kvartalis Brandemi blogis (www.brandem.ee/blogi) ja pressiteate vahendusel.

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.