Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Kuidas koroonaviiruse leviku ajal siiski värvata?

Kuidas koroonaviiruse leviku ajal siiski värvata?

18. märts, 2020

Pea nädala oleme kõiki värbamistegevusi läbi viinud teisiti – ilma ühegi näost-näkku kohtumiseta, kõik toimub virtuaalselt. Brandemi värbamiskonsultant Liisi Niisuke kogus kokku viimase nädala tähelepanekud ja soovitused – kuidas vaatamata eriolukorrale värbamistegevustega edukalt jätkata?

Värbamine ei pea seisma jääma

Jah, internet aeg-ajalt tõrgub. Vestluste esimesed minutid võivad kuluda rakendusega seotud tehnilistele viperustele. Heli ei ole alati parim. Aga värbamine ei pea seisma jääma. Oleme kandidaatidelt saanud palju positiivset tagasisidet – praeguses olukorras ei soovi ka nemad viiruse leviku tõkestamiseks kohale tulla ent huvi kandideerimiseks on jätkuvalt olemas. Lisa info virtuaalsete töövestluste läbiviimise kohta ka oma töökuulutusele, et huvilisi kandideerima julgustada.

Ole kandidaatidele toeks

Kandideerimine ja töövestlusel osalemine on ka tavaolukorras stressi tekitav. Nüüd, kui mitmes eluvaldkonnas on tuleviku osas palju teadmatust, peab värbaja kandidaadile tavapärasest veelgi rohkem kindlust ja tuge pakkuma. Eriti sihtotsingu raames peab kontaktivõtt kandidaadiga olema paremini läbi mõeldud ja empaatilisem kui kunagi varem.

Sihtotsinguks on hea aeg

Paljud inimesed toimetavad hetkel kodukontorist või viibivad karantiinis. Pöördumine värbajalt võib olla üks positiivne hetk päevas vahelduseks kõikidele koroonaviiruse uudistele. Arvestama peab sellega, et kodusel režiimil inimesed ei pruugi nii tihti e-kirju lugeda või näiteks LinkedIni teavitusi jälgida, seega võta ühendust telefonikõne või SMSi abil – tänapäeval on inimestel telefon kogu aeg lähedal. Kui on vaja saata SMS paljudele kandidaatidele korraga, siis kasuta multiSMS teenust.

Paku digilahenduste puhul alternatiive

Kindlasti tuleks juba kohtumise kokkuleppimisel pakkuda kandidaatidele erinevaid võimalusi vestlusel osalemiseks, et nad saaksid valida endale harjumuspärase suhtluskanali. Virtuaalsete kohtumiste pidamiseks on palju erinevaid rakendusi: Skype, FaceTime, WhatsApp, Google Hangouts, Zoom, Microsoft Teams jne. Meie kogemusel on mugavaks osutunud ka Messenger, mille kasutamiseks ei ole vastupidiselt levinud arvamusele vaja Facebooki kontot.

Aita kandidaate rakenduste kasutamisel

Kui kandidaat satub rakendusi kasutades hätta, aita teda. Pole vaja, et oskamatusest või hirmust uute rakenduste ees kohtumine hea kandidaadiga ära jääks. Tee näiteks ekraani kuvatõmmised ning edasta juhend rakenduse allalaadimiseks ja kasutamiseks või juhenda kandidaati telefoni teel.

Tee vestlus kindlasti võimalusel videoga

Ilma videota on keeruline aru saada, kas töö sisu kandidaadile ikkagi huvi pakub ja piltlikult öeldes, kas tal lähevad ettevõttest ikkagi silmad särama või ei. Videos on Sul värbajana oma kehakeele ja näoilmega võimalus palju paremini tööandja tugevusi edasi anda. Töövestlusest jääb kandidaadile meelde emotsioon, mille värbaja esile kutsus. Ilma videota on positiivset emotsiooni keerulisem tekitada.

Vestlusel osalevad ka lapsed, kassid, koerad ja muud vahvad tegelased

Kui kandidaat muretseb kodus olevate laste lärmi pärast, anna mõista, et praeguses olukorras on see täiesti tavapärane ja saame värbajana aru, kui kandidaat peab korraks lapsega paar sõna vahetama. Värbajana peame arvestama ka sellega, et taustal tegutsevad kassid-koerad ja muud tegelased, kelle tõttu võib kandidaadi tähelepanu hajuda. Just haukuvad koerad on saanud meie kogemusel kõige „põnevamateks“ taustamuusikuteks.

Kiire infovahetus on hädavajalik

Kandidaati tuleb igal juhul infoväljas hoida - olukord riigis muutub hetkel tundidega ning samuti ka ettevõtetes. Oluline on hoida kõikide osapooltega kontakti ning muudatustest pidevalt teada anda - nii ei kao kandidaadid ära, isegi kui värbamisprotsessid võivad pikeneda. Ajal, mil juhtidel on koroonaviiruse valguses vaja tegeleda ootamatute olukordade lahendamisega, peab olema keegi, kes hoiab koos kõiki värbamisprojekte ja suhtlust kandidaatidega.

 

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.