Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

inspireeriv töökeskkond

Kuidas muuta töökeskkond inspireerivaks?

30. Mai, 2016

Brandem kolis hiljuti uude kontorisse Järvemetsa majas ning nagu teisigi värskeid „koduomanikke“ ootab ka meid ees oma uue pesa sisustamine. Milleks kogu see vaev kui elementaarne kontorimööbel juba olemas on?

TÖÖKESKKOND ON ESIMENE SAMM MOTIVEERITUD JA ÕNNELIKE TÖÖTAJATENI

69% tööotsijatest peab mõnusat füüsilist töökeskkonda väga või pigem oluliseks kriteeriumiks ametikoha kasuks otsustamisel, kui neil on võimalus valida mitme sobiva tööpakkumise vahel, selgus Brandemi ja Palgainfo Agentuurikorraldatud Eesti suurimast tööturu-uuringust (2015).

Kujundades ruume selliselt, et inimesed tunnevad end mugavalt ja turvaliselt saab tööandja vastutasuks mitmeid lisandväärtusi. Näiteks tõuseb inimeste emotsionaalne heaolu, tänu millele on nad motiveeritumad ning produktiivsemad oma töös. Õnnelikud töötajad garanteerivad paremad töötulemused ning rahulolevad kliendid.

TÖÖKESKKOND KUI ETTEVÕTTE VISIITKAART

Töökeskkond on üks võimalus end tööandjana märgatavaks teha. Töökeskkonda tasuks seostada nende omaduste ja väärtustega, millega soovitakse end kui tööandjat positsioneerida (peamine omadus või väärtus, millega soovitakse, et sihtrühmad tööandjat seostaksid). See aitab meelitada ligi töötajaid, kes väärtustavad samu asju ning toetab tööandja brändi kinnistumist nende teadvuses.  Olulisi väärtusi tasub kommunikeerida igal võimalikul viisil, sh ka läbi töökeskkonna. Nii talletub ettevõtte positsioon ajapikku ka avalikkuse teadvuses ning järgmine kord töötajaid otsides juba teatakse, millise tööandjaga on tegu.

Millele pöörata tähelepanu töökeskkonda valides ja kujundades?

Asjad, mis meid töökohal hommikust õhtuni ümbritsevad, on seega olulisemad kui arvame. Millele võiks siis esmajoones tähelepanu pöörata?

Kontori asukoht

World Green Building Council uurimuse kohaselt on töötajad, kellel avaneb vaade välja 25% produktiivsemad. Kui võimalik, siis planeeri kontoriruumid vaatega metsale, pargile, hoovile või aiale. Kaasaegne linnaplaneering võimaldab selliseid lahendusi leida isegi linna südames.

Elav loodus

Kui vaadet käepärast võtta ei ole, on abiks eluslooduse toomine kontorisse. Lilled, põõsad, puud, koerad… kõik toimib. Veendu lihtsalt enne, et Sinu kaastöötajad on sellega nõus (ja ega kellelgi allergiat ei ole)! 

Stressirohke teekond tööle

45% töötajatest kurdavad, et nende teekond tööle on stressirohke, ütleb World Green Building Council uurimus. Stressitaset saab vähendada, soodustades töötajate liikumist kontoris või võimaldades kasutada lähedalasuvaid spordiklubisid.

Värvid ja sõnumid

Kasuta oma kontoris värve, sõnumeid ja disainelemente, mis äratavad inimeste tähelepanu ja kutsuvad neid kaasa mõtlema. Nii aitad hoida oma töötajate erksat meelt ning võid kindel olla, et klientidel on pärast kohtumist rääkida ka muust kui põhjalikust müügikohtumisest  (näiteks Sinu inspireeirvast kontorist).

Müra

Ainult 29% töötajatest on rahul müratasemega kontoris, ütleb töökeskkonna analüüsile keskendunud ettevõte Leesman Index. Seda protsenti on võimalik hõlpsasti tõsta planeerides töökeskkonna ruumid tegevusi ja töölaadi arvesse võttes. Eesti teadvuse- ja ajuteadlane Jaan Aru  andis Personalijuhtide Aastakonverentsil soovituse eristada töökeskkonnas järgnevaid ruume: mõttetöö- , koostöö- ja tukastamise ruume. 

Koosolekuruumid

Kokku tulemise põhjuseks on enamasti eesmärk jõuda lahendusteni kiirelt ja efektiivselt. Sageli on koosolekute tulemuseks aga lõputuna näivad monoloogid, hapnikupuudus ning kurnatud töötajad. Koosolekuruumi planeerides veendu, et seal oleks piisavalt ruumi istuda, astuda ja hingata kõikidel, nii Sinu töötajatel kui külalistel. Olenevalt töö iseloomust võid lisada ka mängulisi elemente, mis võimaldavad esinemise aega jälgida ja piirata.

Individuaalsus

Anna oma töötajatele võimalus disainida oma töökeskkond ja seda ümbritsev neile sobiva ja inspireerivaga. Hea kui kontoris ei ole paika pandud kindlad töökohad, vaid töötajatel on võimalus valida nende töölaadiga kõige paremini sobiv lahendus. Olgu selleks siis lauad, mis võimaldavad arvutit kasutada ka püsti seistes või siis ruumid, mis lubavad muusikat kuulata teisi segamata. See annab töötajatele võimaluse tunda end koduselt ja turvaliselt.

Puhkus

Ei piisa ainult sellest kui täidad kontori rõõmsate värvide, motiveerivate sõnumite ning kaasaegsete lahendustega. Lisaks motiveeriva töökeskkonna tagamisele pead kindlaks tegema, et Sinu töötajatel on võimalik ka puhata. Hea kui on võimalus omaette mõtteid korrastada, aga ka koos kaaslastega akusid laadida.​

MÕNES NÄITED PÕNEVATEST KONTORITEST EESTIS

 

Playtech kontor Tallinnas, Ülemiste Citys​
Playtech kontor Tallinnas, Ülemiste Citys​
TransferWise kontor Tallinnas, Baltika kvartalis​
TransferWise kontor Tallinnas, Baltika kvartalis​
Skype kontor Tallinnas, Mustamäel​
Skype kontor Tallinnas, Mustamäel​

Meie Brandemis võtame igaljuhul pintslid ja haamrid kätte ja asume tegutsema. Hoiame Teid protsessiga kursis! Seniks aga ootame häid inimesi endale külla uuel aadressil: Järvevana tee 9, Tallinn. Kohtumiseni!

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.