Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Liisi Niisuke - vana arm ei roosteta

Liisi Niisuke - Vana arm ei roosteta

Karoliina Arold
5. aprill, 2022

Kõik teed viivad endiselt Brandemisse, sest vana arm ei roosteta. Alates aprillist on meie ridadesse naasnud mitmekülgse kogemustepagasiga HR matchmaker Liisi Niisuke.

Enam kui aasta tagasi tegi Liisi otsuse liikuda edasi avalikku sektorisse ning toimetada lisaks värbamisele natukene laiemalt. „Tegutsesin Riigi Infosüsteemi Ametis personalispetsialisti rollis, kus põhirõhk oli värbamisel, kuid sain juurde ka näha, kuidas töötab riigisektor ning kuivõrd inimesed vajavad tuge sisselamisel ning muudes personaliprotsessides.“ Organisatsioonisiseseselt kasvas Liisi peagi rahvusvahelise küberturvalisuse projekti avaliku suhete nõunikuks ning toimetas lisaks turunduse ja kommunikatsiooni valdkonnas. „Avalik sektor avas väga palju uusi tahke ning soovin kindlasti Brandemi kaudu edaspidigi sellesse panustada, et meil kõigil, ühiskonnana, oleks veelgi parem.“

Peale 15 kuud eemal olemist on Liisi aga Brandemis tagasi. Otsus tagasi tulla ei tulnud Liisi sõnul kergelt, kuid Minna-Maria mitme kuu vältel tehtud „töö“ Brandemi kunagise staarvärbaja tagasi meelitamiseks kandis vilja. Liisi selgitab: „Minna-Maria arusaamine tervest personalivaldkonnast ning oskus õigel hetkel õiget viisi pidi mulle läheneda olid need argumendid, mis mind esialgu veensid. Lõpliku otsuste tegin siiski selle põhjal, kuivõrd innukalt ja positiivselt rääkis Minna-Maria uuest meeskonnast, inimestest ja kordasaadetud projektidest. Samuti meeldib igale inimesele, kui teda hinnatakse ja seda ka väljendatakse. Minu Brandemisse tagasituleku läbirääkimiste juures olid kõik need aspektid esindatud ning otsustasin toetuda sisetundele.”

Töökoha valikul hindab meie värbamiskonsultant eelkõige meeskonda ja inimesi, tegutsemissuunda ning ühtset arusaamist maailmast ja inimlikest väärtustest. Liisi usub, et inimene saab enda oskusi, teadmisi ning täit potentsiaali rakendada parimal viisil just soodustavas ja toetavas keskkonnas. Seda mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes.

„Olen tänaseks aru saanud, et olen sajaprotsendiliselt keskendunud inimestele ja nende karjäärialase arengu toetamisele. Kui see pool minu tööst välja võtta, siis kaob ära töörõõm. Seega inimestega suhtlus, arutelud, lahenduste otsimine ning keerulistes olukordades kaasamõtlemine ning suunanäitamine on see, ilma milleta ma ei saa.”

Värbamises peab Liisi oluliseks tugevat eeltööd ja ausat kommunikatsiooni igal suunal. See tähendab, et ükskõik kui keeruline olukord ka ei ole, tuleb sellest alati avatud kaartidega rääkida – vaid nii on võimalik jõuda osapooli rahuldava tulemuseni. Siinkohal toetab värbajat põhjalik eeltöö. Selleks, et olla veenev ja mõista kogu värbamisprotsessi ning õnnestuda tulemuse toomisega, peab värbav konsultant olema teemavaldkonna ning ametipositsiooniga, samuti ka turuolukorra ja sihtrühmaga väga hästi kursis, sõnab ta.

Liisi on äärmiselt tegus nii tööl kui tööväliselt, tegeledes ühtaegu nii rahvatantsu, poksi kui keraamikaga. Lisaks sellele toimetab ta Eesti Ragbi Liidu peasekretärina. Liisi hobiderohkus iseloomustab teda inimesena väga täpselt – mitmekülgne ning valmis alati uusi asju katsetamata jäädes truuks ka traditsioonidele.

Aitäh, Liisi, et oled tee meie juurde tagasi leidnud!

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.