Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Brandemi kaugtöönädal Horvaatias

Mida me seal Horvaatias siis ikkagi tegime?

Karoliina Arold
22. juuni, 2023

Mai alguses lendasime tiimiga Horvaatiasse, et ühiselt ette võtta vaikselt traditsiooniks kujunev kaugtöönädal välismaal. Usutavasti on kaugtöö paljude jaoks tuttav termin, kuid kogu tiimiga välismaalt töötamine pole siiani kuigi tavapärane. Seda kinnitab asjaolu, et meie tiimis polnud kedagi, kes poleks oma tutvusringkonnast saanud küsimusi stiilis, mis puhul te sinna Horvaatiasse lendate ja kas ikka tööd ka plaanite teha.

Jah, tööd plaanisime teha ja tegime ka, kohe väga usinasti. Oleme oma töös mitmeid kordi täheldanud, et keskkonnavahetus mõjub töö voole pigem positiivselt ning soovitame seda teistelegi. Kui eelmisel aastal ei teadnud me täpselt, mida kaugtöö nädalalt oodata, siis sel aastal olime juba kogenenumad. Valisime perioodiks just sellise nädala, kuhu mahtus sisse üks punane päev ning tiimiga saime võtta lisaks ühe vaba päeva, et oleks aega ja võimalust käia imekaunist Horvaatia loodust avastamas.

Näiteid töövõtetest basseiniääres
Näiteid töövõtetest basseini ääres

„Kuidas nii mõnusas kohas on võimalik üldse tööd teha? Ma ei suudaks seal vist üldse keskenduda. Kas töö tõesti ei kannata, kui eemal viibite?“ – neid ja sarnaseid küsimusi esitati palju. Vastus siinjuures on lihtne. Töötamine toimus sarnaselt Eestis tehtavale tööle ning vihmase ilmaga oli eriti kerge (jah, Horvaatias sadas ka vihma). „Igal päeval kasutasime aega võimalikult efektiivselt – samamoodi nagu Eestis. Päikselisel ajal oli mõnus korraldada õues kõnnikoosolekuid. Olles aegsasti teavitanud kliente ja koostööpartnereid, saime tööreisi ette planeerida selliselt, et töökorraldus oleks paindlik ning kalender koosolekute ja kohtumiste osas veidi vabam,“ kommenteerib Minna-Maria.

Uus keskkond annab samuti võimaluse eriskummaliste olukordade tekkimiseks ja meeldejäävate mälestuste loomiseks. Saame tänaseni naerusui meenutada, kuidas meil õnnestus sattuda mõnusa õhtusöögi ootuses Spliti promenaadil totaalsesse turistilõksu – õppetund, et tasub ikka Google Review’sid usaldada 😉. Õnneks olid meie kõik ülejäänud söögikorrad sellevõrra meeliülendavad ning kinnitame, et kohalike soovitatud toit ja toidukohad on tasemel.

Imeliste vaadetega Krka looduspark
Imeliste vaadetega Krka looduspark

Reisile minnes teadsime, et soovime külastada Krka Rahvusparki ning selles ei pidanud me pettuma. „Muinasjutuline looduspark, naistega vanalinnas jalutamine ning spontaanne shoping Trogiri väikelinna ehtepoes – need on hetked, mis jäävad sellest nädalast kindlasti meelde,“ meenutab Margaret.

End argielust ja rutiinist välja tõstes ning üheskoos nädal aega elades, avanes meil võimalus õppida oma tiimiliikmeid veelgi paremini tundma. „Eredaimad mälestused reisist on kindlasti ühised mullivanni õhtud tähistaeva all ja Reaalsuskontrolli mäng, kus sai pisarateni üksteise ja iseenda üle naerda. Tunnen, et need õhtud mõjusid kuidagi lähendavalt kogu tiimile,“ muljetab Kaisa möödunud kogemusest. „Heldelt on meelde jäänud ka hetked, mil hommikul ärgates on tiim sind juba värske kohvi ja hommikusöögiga ootamas,“ lisab Evelin.

 

Õnnelikult Trogiri väikelinnas peale õnnestunud shopingut ehtepoes
Õnnelikult Trogiri väikelinnas peale õnnestunud shopingut ehtepoes

Brandemlaste soovitused kaugtöönädalaks:

  • Kui võimalik, planeeri kaugtöönädal just töö osas võimalikult paindlikuks
  • Vali asukoht selliselt, et töö tegemiseks oleksid kõik tingimused tagatud
  • Naudi kohalolekut ja momenti, milles viibid ning loo koos tiimiga ühiseid mälestusi

Cappuccino on ainult 1.90€, ma tellin kohe kaks!" Epp Kirke kuldlause Trogiri väikelinnas

Aitäh brandemlased ja aitäh Horvaatia – järgmisel aastal ootavad meid juba uued seiklused!

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.