Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Jonna Sjövall

Mida rääkis Universum Globali esindaja tööandja brändingust?

26. jaanuar, 2015

Käisin neljapäeval Unistuste Tööandja konverentsil Tallinnas. Päeva esimese ettekande tegi Universum Globali Soome divisjoni esindaja Jonna Sjövall, kellel on aastatepikkune kogemus tööandja brändingu vallas. 

Tutvusin Jonnaga ka isiklikult ning temaga vestlemisest jäi kõlama see, kui palju on soomlastel ja eestlastel tööandja brändingu vallas õppida norrakatelt ja rootslastelt, kes on siin regioonis kõige kauem tööandja brändinguga tegelenud. Jonna hinnangul on Soomel veel viis aastat areneda, et rootslaste tööandja brändingu tasemeni jõuda. 

SIIN ON MÕNED JONNA SJÖVALLI MÕTTED KONVERENTSILT (TÕLGITUD EESTI KEELDE):

Tööandja bränding on maraton, mitte sprint! 
Jonna Sjövall, Universum Global

Tõsi, tööandja brändingu väljatöötamine võtab aega. Selleks tuleb aega võtta, et saavutada hea tulemus. Ja tulemused hakkavad tihtipeale näha olema alles aasta-kaks peale tööandja brändingu tegevuste rakendamist. 

Igal ettevõttel on oma tööandja bränd hoolimata sellest, kas ettevõte seda soovib või ei
Jonna Sjövall, Universum Global 

Jonna rõhutas, et ettevõtetel on kaks varianti: nad kas tegelevad oma tööandja brändinguga teadlikult, strateegiliselt, eesmärgipäraselt või nad ei tegele oma mainekujundusega ja see lihtsalt on. 

Oluline on puudutada inimeste südant
Jonna Sjövall, Universum Global

Jonna pidas silmas seda, et inimesed ei tee oma otsuseid uue tööandja valimisel täiesti ratsionaalselt, vaid on mõjutatud ka emotsioonidest. Nii näiteks mõjutab töövestlusel käinud inimest edasiste otsuste tegemisel ka see, mis tundega ta sealt ruumist lahkus, mis tunde värbajad temas tekitasid.

Universum Globali on rahvusvaheline ettevõte, millel on üle 25 aasta kogemust tööandja brändingu vallas. 

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.