Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Nihutame kandidaadikogemuse piire värbamisprotsessis läbi karjäärinõustaja kogemuse

Nihutame kandidaadikogemuse piire värbamisprotsessis

Karoliina Arold
11. märts, 2022

Brandemi värbamisagentuuris töötame järjepidevalt selle nimel, et pakkuda üha kvaliteetsemat teenust ja kogemust igale osapoolele. Meil on hea meel tõdeda, et detsembris Brandemi värbajatega liitunud pühendunud värbamiskonsultant Inge-Helene sai eelmise aasta lõpul tunnustatud karjäärispetsialisti 6.taseme kutsega, läbi mille oleme tiimis tõstnud võimekust pakkuda veelgi tugevamat kandidaadikogemust. 

Positiivne kandidaadikogemus võiks olla iga tegutseva organisatsiooni jaoks esmatähtis. Igapäevaselt teeme koostööd mitmete ettevõtetega, et leida neile sobivad tiimiliikmed ja pakkuda väljapaistvat kliendipõhist teenust. Kiire infovahetus ja tagasiside kandideerimisprotsessi etappide kohta on vähim, mida ettevõtted oma kandidaatidele hea kogemuse loomiseks teha saavad. Mida personaalsem on tagasiside, seda väärtuslikum on see kõigile osapooltele. Loomulikult võtab kogu protsess oluliselt ajalist ressurssi ning seetõttu kipub tagasisidestamine ununema või olema pealiskaudsem. Läbiviidud uuringutest on selgunud, et 57% tööandjatest annavad tagasisidet kõikidele kandidaatidele. 37% annavad tagasisidet vaid sobivatele ning regulaarset tagasisidet annavad kõigest 16% ettevõtetest. 

Protsentuaalne tagasisde värbamisprotsessis

Tänapäeval on nii töö- kui tööjõuturg väga kirju ning positsioonide vahelist liikumist toimub pidevalt. Harvad pole olukorrad, mil inimesed vahetavad kardinaalselt oma erialaAgentuuris puutume kokku hetkedega, kus kandidaadid ei tea täpselt isegi, mida nad teha soovivad. Siinkohal tuleb appi karjäärispetsialist, kes oskab kandidaati toetada, suunata ja jagada kvaliteetset infot edaspidiseks: “Eesti inimesed on väga tublid ning paljud katsetavad ja proovivad erinevaid ameteid, et sobiv leida. Mõni teab aga kohe, millises suunas liikuda. Suuresti sõltub see inimesest endast, sest ei ole olemas õiget ega vale varianti. Läbi katsetamise saame kogemusi ning õpime ennast tundma, saame aru, mis sobib ja mis mitte,” leiab Brandemi värbamiskonsultant Inge-Helene.

Trendid karjäärivalikutes on muutuvad ning aastatega on juurde tulnud uusi ja väljakutsuvaid ameteid igas valdkonnas. Üha rohkem leiame eripäraseid ametikohti nagu: droonispetsialistid, sisuloojad, projektikirjutajad ja palju muudki. Valikuvõimalusi on ohtralt, kuid iga amet eeldab teatud praktilisi oskusi. “Üldpildis näen, et tehnilised oskused on väga hinnas. Pidev eneseareng, koolitamine ja maailma vastu huvi tundmine on määrava tähtsusega, et tööturu “rattal” püsida. Näiteks kui vaatame ajakirjandusvaldkonda, siis tihti ei pruugigi enam olla piisavaks oskuseks Adobe programmid, vaid liigume juba droonide suunal, kus võiks teadmisi omandada. Personalijuhi positsioonil võib peatselt vaja minna ka raamatupidamise spetsiifikat. Selliseid muudatusi võime näha praktiliselt igas valdkonnas,” arvab Inge-Helene. Hetkene tööturg on äärmiselt kandidaadi keskne ning kandidaadikogemus ja ettevõtte kuvand on see, mis sageli määravaks saavad.

Julgen öelda, et paljud kandidaadid otsivad täna endale motivatsiooniga tööd – midagi mis oleks hingele, aga samas tooks leiva lauale. Otsitakse suuremat eesmärki. Lihtsalt 8-5 tööga on tööandjal väga raske kedagi ära võluda.

Kuid karjäärispetsialist ei tegele mitte ainult kandidaatide nõustamisega vaid on oluline tugisammas ka ettevõtetele. Värskelt karjäärispetsialisti kutse saanud Inge-Helene teab, et saab vestluste ajal intervjueeritavaid kindlasti aidata ja jagada nõu kandideerimisdokumentide osas. Samas tegeleb ta aktiivselt ka tööandjate harimisega, pakkudes tuge läbi erinevate intervjuutehnikate, grupivestluste ja muude nüansside tutvustamise. Inge-Helene tunneb aktuaalseid töötrende ja valdkondi ning oskab leida efektiivselt infoallikaid, mille abil saab ta olla kasulik igale osapoolele.

 

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.