Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Persoonilugu: Kristiina Kuutok ja Tallinna Lennujaam

Persoonilugu: Kristiina Kuutok ja Tallinna Lennujaam

Carina Kärt Mättikas
28. aprill, 2021

Personalijuhtidele pühendatud kuu puhul toome maikuu igal nädalal teie ette intervjuu ühe personalientusiastiga. Seekord on pildis Tallinna Lennujaama personalipartner Kristiina Kuutok.

Kuidas teie oma töötajaid hoiate?

Meie inimesed on ka ise sisemiselt motiveeritud. Iga inimese töö on väärtustatud ja sellel on laiem tähendus – koos ühendame Eesti maailmaga. Lennujaam  on  Eesti  jaoks oluline, sest oleme  õhuvärav  maailma.  Tallinna lennujaama ja tütarettevõtte Tallinn Airport GH iga töötaja mängib isiklikult olulist rolli nii lennuki õhku tõusmisel kui ka maandumisel. On tema ülesandeks siis pakkuda reisijale meeldivat kliendikogemust, hoida korras meie lennurajad, arendada ja hoida meie IT  süsteeme,  taristut  või  toetada  hoopis  kontoris  meie  igapäevatööd – kõik need inimesed on samaväärselt olulised.

Me  teame,  et  hea  meeskonnatöö  põhineb  usaldusel,  aususel  ja  hoolivusel. Toetame, hoiame  kokku ja  hoolime, sest tegutseme ühise eesmärgi nimel. Sealjuures ei unusta me huumorit. Hindame avameelset ja ausat tagasisidet, sest vaid nii toimime ühe meeskonnana hästi. Hindame ja panustame töökeskkonda, mis oleks kaasaegne, sõbralik ja kodune. Meie jaoks on väga oluline meie inimeste tervis ja vaimne heaolu, oleme kõige muu toetuseks välja töötanud atraktiivse väärtuspakkumise, mille osaks on soodsad ja meelepärased tervise edendamise ja sportimise võimalused ning 7 kalendripäeva täistasulist lisapuhkust kalendriaastas. Usun, et tähendusrikas töö ja kõik need väärtused kokku aitavad inimesi hoida ja mis veelgi olulisem, aitavad hoida seda motivatsiooni, mis tuleb inimese enda seest.

Mis paneb personalitöö juures Sinu silmad särama?

Kindlasti selle töö mitmekesisus, muutlikkus ja palju põnevaid kohtumisi nii erinevate inimestega. Iga tööpäev on põnev ja eelmisest erinev. Väga huvitav ja motiveeriv on olla osa protsessist alates värbamise algusest kuni uue kollegi liitumiseni. Saan näha tema edasist käekäiku, arengut ja töö tulemusi. Personalitöö, eriti Tallinna lennujaamas, võimaldab tegeleda värbamisega väga erinevatele ametikohtadele. Lisaks motiveerib mind väga osalemine personalitöö protsesside välja töötamises ja ellu viimises. Minu jaoks oluline näha oma töö tulemust.

Meenub Sul personalijuhtimisega seoses mõni tore seik?

Viimasel ajal on toredaid emotsioone loonud just videointervjuud. Piirangute ajal väldime otsekontakte ning värbamisprotsess toimub ka meie ettevõttes läbi Teamsi keskkonna.

Lisaväärtuse ja inimliku soojuse loovad siinjuures tihti näiteks sellised toredad seigad, kui kandidaadile hüppab intervjuu ajal sülle armas kass või mõni väikesem pereliige hüüab üle ukse midagi täiesti asjasse puutumatut. Need aspektid ja kaasnevad ehedad emotsioonid aitavad luua kontakti hoopis teisel, inimlikumal tasandil.

Hiljutisest ajast tuleb meelde seik, mis tänaseni naerma ajab. Osalesin videokonverentsil kuulajana, kuid unustasin oma mikrofoni välja lülitada. Samal ajal valmistasin kodukontoris endale hommiksöögiks omletti. Järsku kuulen kuidas konverentsi moderaator ütleb: „ Kuskil saab hommikusööki! Hääle järgi valmistab keegi meie kuulajatest omletti!“. Mind ajas esmalt naerma, et keegi teeb veel sama asja, mis mina ja on mikrofoni sisse unustanud. Võttis paar sekundit aega kui mõistsin, et mina olengi see „segaja“.

Mis on Sinu meelest tegelikult tähtis aspekt, mis personalitöös jäetakse tihtipeale tähelepanuta?

Eks õppimise kohti tuleb töö käigus ikka ette, kõik muutub ja muutustega kohanemine on minu jaoks põnev. Ise pean väga oluliseks, et iga tööle kandideerija on CV-d saates juba teinud otsuse just meie ettevõttes töötamist kaaluda. Tema otsust hindame kõrgelt, sest tegelikult on ju inimesed need, kes valivad endale töökoha, kus nad oleksid rahul ja õnnelikud. Pean oluliseks olla avatud ja suhelda iga kandidaadiga võimalikult personaalselt, anda tagasisidet ja võtta omakorda arvesse seda tagasisidet, mida inimesed mulle annavad.

Alati ei saa me pakkuda sobivat tööd igale kandidaadile kohe, kuid meie jaoks on oluline, et ka mõne kuu või aasta pärast, kui asjaolud on muutunud, valib ta taas Tallinna lennujaama ja kaalub meid  potentsiaalse tööandjana.

Personalitöö on üks korralik rööprähklemine. Kuidas Sina personalimaailma meeldivas virrvarris toime tuled? Mis on Sinu edu saladus?

Väljend „rööprähklemine“ on minu jaoks pisut negatiivse kõlaga, samuti „toimetulek“. Mis on saladus? Minu töö ise, kõik sellega kaasnev meeldib mulle väga – ükski tööülesanne ei ole ebameeldiv, lennujaamas töötades ei ole olnud ühtegi hommikut, kus ma oleksin tundnud, et ei taha täna tööle minna. Mul on tõesti ka maailma parimad kolleegid ja personalimaalima meeldiv virr-varr ongi vist minu jaoks just see, mis motiveerib ja tegutsema paneb.   

Offboarding – kuidas saata inimene ära nii, et ta tuleks tulevikus tagasi?

Sel hetkel, kui töötaja on teinud enda jaoks otsuse ettevõttest lahkuda, ei olegi midagi erilist enam võimalik teha. Lahkumise põhjused on tihti erinevad – seotud õpingutega või erialaste huvidega kusagil mujal, ka perekondlikud ja tänapäeval tihti seotud sellega, et minnakse elama-töötama mõnesse välisriiki.  Omalt poolt kindlasti anname kaasa head sõnad ja võtame öeldut ka tõsiselt: „Täname, et valisid Tallinna lennujaama oma tööandjaks! Koos Sinuga ühendasime Eesti maailmaga! Soovime Sulle edu ja palju positiivseid kogemusi! Mine vaata maailmas ringi ja kui ring täis, tule tagasi ja jaga oma uusi teadmisi taas meiega“. Tegelikult peab ju kogu ettevõttes töötamise aeg alates liitumise hetkest toetama ühel või teisel viisil tema tuleviku otsust ettevõttega taas liituda. Meie ettevõttes on mitu toredat kogemuslugu, kus oleme saanud mõne aja möödudes uuesti endist kolleegi endi hulgas tervitada.   

 

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.