Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

PERSOONILUGU - LOORE MARTMA JA CONCISE

PERSOONILUGU - LOORE MARTMA JA CONCISE

24. Mai, 2021

Personalijuhtidele pühendatud kuu artiklisarja lõpetab personalientusiast ja Concise'i loovuse juht Loore Martma.

 

Kuidas Sina personalimaailma oma tee leidsid?

Ma ehk alustaksin sellest, et ma pole selles mõttes veel personalimaailma ju jõudnudki. Personalitöö on amet ja oskus, mida õpitakse ja omandatakse. Mida aga mina täna Concise’is teen ja mis on minu lähenemine, on töö inimestega (ja nende loovusega) ja selleni olen jõudnud - paramparaa! - läbi lavastamise. Olen õppinud ja töötanud lavastajana ning see on töö inimestega kõige ilusamas ja vägevamas vormis ja sisus. Selle juures on nii oluline teise inimese kuulamise oskus, tema juhtimise ja juhendamise oskus, teda tuleb osata hoida ja suunata, et ta saaks end parimal moel teostada. Nii nagu teatris, kehtib see juhtide puhul ju igal alal ja igas valdkonnas.

 

Mis paneb personalitöö juures Sinu silmad särama?

Kasv ja areng! Kui näed, et nendest kohtumistest ja vestlustest tekib teisel inimesel uusi mõtteid ja inspratsiooni, loovus läheb valla ja saabub selgus. Ennekõike ikka teiste inimeste õnnestumine on see, mis ka ennast aina enam motiveerib veelgi paremaks saama.

 

Kuidas teie Concise’is oma töötajaid hoiate?

Ma julgen väita, et andes inimesele piisavalt vabadust ning sellega seotud vastutust, on parim viis vastastikusele usaldusele. Samuti on see komponent, mis tagab ka psühholoogilise turvatunde, kus igaüks saab tuua oma professionaalsesse töökonteksti endast parima ja ausaima versiooni. See loob pinnase ka julgusele õppida, võtta riske, kuid vajadusel ka tunnistada eksimusi. See on see, mis algab individuaalsel tasandil, kuid mille läbi hoiab ja toetab teineteist ka kogu meeskond ja organisatsioon. 

 

Meenub Sul personalitööga seoses mõni tore seik?

Meenub käesoleva aasta algusest sündmus, mil tähistasime meie #superagile’i 2. sünnipäeva. See oli väga meeleolukas pidu online platvormil. Välised korraldajad, meie tiim (kaaskorraldajana) ja ka kõik Concise’erid ootasid peo algamist piduliku põnevusega. Meie tuumiktiimiga (umbes 6-7 inimest) olime sellel digitaalsel platvormil kõiki täpselt õigel kellaajal ootamas, aga mida polnud, olid meie külalised. sest millegipärast digitaalne link kutsele ei töötanud. See paari minutine hinge kinnihoidmine (mis tundus nagu tund!), mil kõik pea 100 kutset olid vaja manuaalselt uuesti välja saata - see oli vägev. Kommunikatsioon, fookus ja ülesannete jagamine viisid võidule. Tundub, et see oli 2020. aasta kaugtöö ja digiplatvormide kiirkursuse lõpueksam. Ja me läbisime selle suurepäraselt! 

 

Mis on Sinu meelest tegelikult tähtis aspekt, mis personalitöös jäetakse tihtipeale tähelepanuta?

Mulle on jäänud mulje, et paljud tahavadki leida seda “õiget” ja “parimat” viisi, kuidas protsessid ja tegevused toimima panna. Ent vähe tähtsustatakse kuulamise oskust - oskust küsida ja seejärel ka päriselt kuulata. Vahetevahel pole selleks aega või muid ressursse, aga tundub et pigem tihti taandub see siiski inimliku kuulamisoskuse puudusse ja selle väärtustamatusse. Paljud lahendused käesolevatele probleemidele on aga tihti me ees istuva inimese sõnades ja lausetes - tuleb vaid osata kuulata. 

 

Personalitöö on üks korralik rööprähklemine. Kuidas Sina personalimaailma meeldivas virrvarris toime tuled? Mis on Sinu edu saladus?

Just täpselt, selles rööprähklemises ja virrvarris on meeletu kihutamine mineviku ja tuleviku vahel. Selleks, et selles kaoses korda luua, tuleb säilitada kohaloleku võime. Olla siin ja praegu. Oskus suunata oma tähelepanu sellele, mis on käesolevas hetkes ning läheneda sellele algaja meelega.

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.