Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Brandemi lugemissoovitus

Suve lugemissoovitus: Brandemi blogi TOP 5

Maarja Närska
24. juuli, 2019

Esimene pool 2019. aastast on märkamatult möödunud. Tegemist on olnud põneva ajaga tööturul: Statistikaameti andmete analüüsist selgus, et 2018. aastal värvati rekordiliselt 200 000 inimest, kuid samal ajal näitab statistika, et keskmine tööstaaž on oluliselt langenud ning töötajate vaheldumisega kaasnev töötajate asendamise kulu on kasvanud peaaegu kõigil tegevusaladel. Üha märgilisema tähtsusega on konkureerivatest tööandjatest eristumine. Tööturul tööandjana ellujäämiseks on vaja leida viise, kuidas talent just enda ettevõttesse tuua ning kuidas hoida juba olemasolevaid töötajaid. 

Just nendel teemadel kirjutasime sel aastal Brandemi blogis ning siin on TOP 5 lugejate poolt populaarseimateks osutunud lood.

5. Uus rekord: tööle värvatakse üle 200 000 inimese aastas

Brandemi Statistikaameti andmete analüüsist selgus, et 2018. aastal võeti Eestis tööle rekordiliselt 203 300 töötajat. Eelmise majandustsükli tipus, aastal 2007 oli see number 185 000, 2009. aastal aga kõigest 81 000. See ilmestab hästi, et töötajaid on võimalik leida ja leitakse rohkem kui kunagi varem. Vaata, millistes valdkondades on töötajaid enim juurde värvatud.

4. Millal avaldada töökuulutuses palganumber?

Palgast tuleb värbamisprotsessi jooksul kindlasti rääkida, kuna see on kõikide tööotsijate jaoks oluline faktor. Seni, kuni palga avaldamine ei ole kohustuslik, tuleb hoolikalt läbi mõelda, millal on õige aeg see avalikuks teha. Otsus sõltub eelkõige sellest, kas palk on antud värbamisprojektis konkurentsieelis ja millist rolli see mängib esiteks töökoha vastu huvi tekitamisel ja teiseks tööpakkumise vastuvõtmisel. Loe lähemalt palga avaldamise poolt ja vastuargumentide kohta.

3. Kuidas vähendada personalivoolavust?

Personalivoolavus on viimastel aastatel kiiresti kasvanud: keskmine tööstaaž ühes ettevõttes on ainult kolm aastat ja neli kuud. Personalivoolavusega on seotud ettevõtte üks suurimaid varjatud kulusid – töötajate asendamise kulu. Personalivoolavuse vähendamine ei hoia mitte vaid aega uute töötajate otsimise arvelt kokku, vaid vähendab oluliselt kulusid. Brandemi partner Paavo Heil pani kirja viisid, mille abil on võimalik vähendada personalivoolavust.

2. Värbamisturunduse väljakutsed 2019. aastal

Palgainfo Agentuuri viimase uuringu tulemused näitavad, et 70% tööandjatest plaanib sel aastal töötajaid värvata. Samas on suurenenud tööpakkumistest mittehuvitatute osakaal. Kuidas täita sellises tööturu olukorras oma värbamiseesmärke? Aina rohkem tuleb mõelda, kuidas oma tööandja väärtuspakkumisega erineda teistest tööandjatest. Vaata, kas aasta alguses Brandemi tiimi poolt prognoositud väljakutsed on saanud juba osa Sinu tööst.

1. Millised tööandjad jäid karjäärimessil silma?

Märtsikuu alguses külastasime juba teist korda Tallinna Tehnikaülikoolis toimunud Eesti suurimat tudengite karjääriüritust Võti Tulevikku 2019. Kui tudengid olid otsimas endale oma unistuste praktika- või töökohta, siis meie vaatasime tööandjaid veidi teise pilguga. Artiklis toome välja 9 silma jäänud tööandjat, kes püüdsid meie tähelepanu kas loomingulisusega, tervikliku tööandja brändi kuvandiga või hoopis millegi muuga. 

Lisaks kirjutasime aasta esimese kuue kuu jookul kaks kasulikku materjali: kuidas luua kandidaadi persona ja teejuht iseteadlike noorte värbamiseni. Brandemi tiim soovib mõnusat suve ning tulemuslikku värbamist!

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.