Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

tööturu- ja palgauuringu tulemused

UURINGU TULEMUSED: IGA KOLMAS TÖÖTAJA VAATAB KÕRVALT UUT TÖÖD

9. juuni, 2016

Eesti suurima tööturu- ja palgauuringu tulemused näitavad, et viimase 6 kuu jooksul on mujale tööle kandideerinud 31% kõigist uuringus osalenud töötajatest.

Tööandja turunduse agentuuri Brandem, Palgainfo Agentuuri ja teiste partnerite koostöös mais 2016 läbiviidud tööturu- ja palgauuringus osales 12 603 töötajat ja tööotsijat, mis teeb uuringust suurima töötajate küsitluse Eestis. Uuringu üks fookustest oli sel korral tööle kandideerimise analüüsimine tööotsija pilgu läbi, et vastata tööandjate küsimusele, kuhu kaoavad kandidaadid.  

Vastajatel  paluti nimetada põhjuseid, miks nad on töökohale kandideerimise katkestanud. Uuringu tulemuste põhjal on kõige sagedasemad põhjused, miks tööle kandideerimine katkestatakse: töövestlusel saadud info ei vastanud ootustele (36%), tööandja kohta saadi tuttavalt, meediast või mujalt negatiivset infot (29%), tööandjalt ei saadud piisavalt infot ja tagasisidet (28%).  

Kandideerimise katkestamise põhjused
Kandideerimise katkestamise põhjused

Brandemi tegevjuhi Paavo Heili sõnul annavad uuringutulemused hulgaliselt mõtteainet tööandjatele.

“Palju räägitakse sellest, et töötajaid on raske leida. Samal ajal on tööjõuturg aga ülimalt aktiivne. Statistikaameti andmetel vahetab aastas töökohta ligikaudu 150 000 inimest ja vähemalt 2 korda rohkem on neid, kes on kuhugi kandideerinud. Meie uuringu tulemused aga näitavad, et vaid 54% kõigist kandideerijatest teevad kandideemisprotsessi lõpuni,” sõnas Heil.

Põhjused, miks tahetakse vahetada töökohta on suurel määral ka tööandjatest endist tulenevad. Isegi kui töötasu ei muutu, on enamik inimesi valmis töökohta vahetama juhul, kui teised tööga seotud tegurid on töötajale sobivamad.

Töökoha vahetamist mõjutavad tegurid
Töökoha vahetamist mõjutavad tegurid

“Kui töötasu jääks samaks on olulisteks töökoha vahetamise ajenditeks tööprotsesside korralduse ja juhtimisega seotud aspektid,” soovitab Heil tööandjatel oma juhtimispraktikad üle vaadata.

Sellekevadise uuringu partnerid on tööandja turunduse agentuur Brandem, suurim tööportaal CV Keskus, personaliteenuseid pakkuv HR factoryKutsekoda, Rakendusuuringute Keskus CentarTartu Ülikoolimajandusteaduskond ja töödisaini labor Vivic.

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.