Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Värbamine

Värbajate uus tase - Rahvusvaheline sertifikaat

Karoliina Arold
4. oktoober, 2022

Meil on suur au ja rõõm teada anda, et Brandemis tegutsevad selle suve algusest rahvusvaheliselt sertifitseeritud värbajad. Brandemi vanem värbamise ja HR valdkonna konsultant Liisi usub, et tänapäeva kiires maailmas on oluline hoida end igapäevatöö kõrvalt kursis uute trendide ja tööriistadega ning täiendada oma oskusi igapäevaselt. Just seetõttu osalesid meie värbajad sel aastal Recruitment Academy 4-päevasel sihtotsingu ja värbamise koolitusel. 

Koolituspäevad olid pikad ja sisukad ning nende raames jõuti põhjalikult käsitleda mitmeid värbamisalaseid teemasid. Peamine rõhk oli suunatud sihtotsingule, värbamise automatiseerimisele ja efektiivsuse mõõtmisele, persoonibränginule ning tööandja mainekujundusele. Toome välja mõtted ja nipid, mida meie värbajad endaga koolituselt kaasa võtsid ja milliste omaduste järgi on võimalik head värbajat juba kaugelt ära tunda.

Aasta tagasi värbamiskonsultandi rolli asunud Kaisa tõi välja, et enim soovis ta saada professionaalidelt põhjalikku sissevaadet tervest värbamisprotsessist. Eriti pakkus talle huvi intervjueerimise ja sihtotsingu osa: “Sain koolituselt uusi nõuandeid, kuidas värbamisprotsessi alguses värbava juhiga omavahel kokkulepped teha selleks, et värbamisprotsess oleks tõhus. Ühtlasi kinnitust tegevustele, mida juba igapäevaselt hästi teen.”

Kui Eestis on enim levinud sihtotsingu kanaliks LinkedIn, siis rahvusvaheliselt kasutatakse üha rohkem teisigi suuri sotsiaalmeedia platvorme parimate kandidaatide leidmiseks. “Minu jaoks oli paeluv TikToki ja Instagrami kaudu värbamine ning olen jõudnud juba Instagramis otsimise meedet kasutada,” sõnab Inge-Helene. “Lisaks oli huvitav tööandja brändingu pool - millised on uued trendid töökuulutuste tegemisel ning kuidas kirjutada tugevat sisu.”

Värbamisprotsessist ja võimalikest tegevustest räägitakse küllaltki palju, kuid milline on see õige inimene värbamisega tegelema? Värbamiskonsultant Margaret toob koolituse põhjal välja, et ühe hea värbaja omaduste paketti kuuluvad  iseseisvus, stressi juhtimine, empaatiavõime ja üldine meeleolu. “Olen ka ise aru saanud, et need on väga olulised omadused. Värbaja ametis esineb sageli palju stressirohkeid olukordi ning nendel hetkedel on oluline teada, et panustada tuleb oskustesse ja teadmistesse, mis aitavad sellega toime tulla.”

“Koolitusel osalemine andis meie tiimile kindlasti juurde enesekindlust, samuti lisandväärtust organisatsioonile, kuna tugev praktika peab olema toetatud ka teooria näol. Oma teadmiseid oleme tänaseks saanud jagada koolituste raames ka teistegi HR valdkonna inimestega,” tõdeb vanem värbamiskonsultant Evelin.

“Usun, et sertifikaat on teatud kvaliteedi märgiks, et teeme oma tööd professionaalselt ja ajakohaselt,” lisab Inge-Helene.

Oleme oma värbajate üle tõeliselt uhked ning valmis vastu võtma veelgi rohkem uusi väljakutseid!

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.