Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Värbamisturundus on sel aastal olulisem kui kunagi varem

Värbamisturunduse suunad 2018. aastal

31. jaanuar, 2018

2018.aastal võidavad need ettevõtted, kes suudavad leida ja hoida parimaid töötajaid. Mitte tavalisi töötajaid, vaid parimaid.

Uus aasta on hoo sisse saanud ning aeg on vaadata, millised on selle aasta peamised trendid värbamisturunduses. Teada on tõsiasi, et ajal, mil pakutavaid töökohti on rohkem kui töö tegijaid, on värbamisturundus ja konkurentidest eristumine tööandjate jaoks olulisemad kui kunagi varem. Üle 9000 värbamisjuhi 39st riigist avaldasid oma arvamust peamiste trendide osas, mis sel aastal värbamist mõjutavad. Global Recruiting Trends report uuringuraportist selgus, et neli kõige suuremat mõjutajat sel aastal on mitmekesisus, innovaatilised värbamisviisid, andmeanalüüs ning sellest tulenevalt tehnoloogia võimekus jäljendada inimtegevust ning teha paremaid otsuseid.

 

Andmed, andmed ja veelkord andmed

2018.aastal võidavad need ettevõtted, kes suudavad leida ja hoida parimaid töötajaid. Mitte tavalisi töötajaid, vaid parimaid. Seetõttu tuleb nii värbamisele kui ka töötajate hoidmisele läheneda strateegiliselt ja oma sihtrühma hästi tunda. Selleks aga pead vaatama enda ettevõttesse – millised on Sinu ettevõtte sisemised nõrkused ja tugevused tööandjana. Mis on Sinu inimeste jaoks töötamisel oluline? Millega on nad täna rahulolematud? Tahaksid ju värbamisel häid tulemusi, aga kuidas Sa kogu värbamisprotsessi mõõdad? Millistes kanalites Sinu sihtrühm enda jaoks kasulikku infot tarbib? Millega sihtrühma tähelepanu võita? Tekib palju küsimusi, aga õnneks meie teame vastuseid, sest oleme andmete usku olnud juba agentuuri loomisest peale ja tänaseks oleme ainus agentuur Eestis, kus on ühtseks metoodikaks kokku sulatatud teaduslikud uuringud, tarbijaturunduses tuntud positsioneerimismeetodid ja korduvalt testitud efektiivsed kommunikatsioonivahendid. Selle kombinatsiooniga leevendame tööjõuturu suurimat probleemi – sobivate töötajate leidmist ja nende voolavuse vähendamist. Tööandja turunduse eestvedajana Eestis on meil ligipääs väga suuremahulistele andmetele, mida saame ka Sinu ettevõtte praktilises töös kasutada. Meie kliendid on edukad ning on meie abil saavutanud väga häid tulemusi. Loe lähemalt SIIT.

 

Sa ei saa turundusest enam mööda vaadata. See on kõikjal

Oleme aastate jooksul näinud, et mitmekesise ja tulemusi toova meeskonna olemasolu on otseselt seotud ettevõtte kultuuri, paremate finantstulemuste ning heade kliendisuhetega. Toimiva terviku loomine ettevõttes on aeganõudev protsess, kuna otseteed ei ole ning tulemused ei tule üleöö. Nendel ettevõtetel, kes teavad oma tugevusi ja oskavad neid oma sihtrühmadele ka edasi anda, on eelis. Nemad saavad endale luua just sellise meeskonna, kes toob parimad tulemused. Ja mitte lihtsalt edasi anda, vaid edasi anda selliselt, et info tekitaks sihtrühmas huvi, oleks eristuv, atraktiivne ja meeldejääv. Kui tunned, et kuulutuste tegemine “ei ole Sinu teema”, siis ole mureta − meie viime läbi tulemuslikud värbamiskampaaniad ning loome töökuulutused, mis toovad Sinuni ka need kandidaadid, keda Sa muidu ei leiaks. Ja kui tahad parandada oma ettevõtte mainet ja töötajate rahulolu, siis aitame ka sellega! Lihtsalt võta meiega ühendust ja räägi meile oma mõtetest.

Soovitame Sul sel aastal tehnoloogia arengutel silma peal hoida ning ka ise julgelt uusi võimalusi katsetada.

Ole valmis − tehnoloogia vallutab värbamisturunduse!

Kus Su telefon praegu on? Kas Sulle meenub mõni päev, kus Sa ei kasutanud oma telefoni mitte kordagi? Või loed Sa seda blogipostitust praegu hoopis oma telefonist? See, et elame nutiajastul, pole enam mingi üllatus. Küll aga usume Brandemis, et tehnoloogia ülikiire areng pakub kogu maailmale sel aastal palju põnevaid lahendusi. Kui harjumuseks on saanud piltetite ostmine, majutuse broneerimine ja taksode tellimine nutitelefonist, siis miks ei võiks ka värbamisega seotud protsessid olla tehtavad mobiilis? Potentsiaalse tööotsijana tunduks väga mugav saata oma kandideerimisavaldus näiteks telefonist äpi kaudu, kus eraldi CV-d ei peagi olema.

Kas kujutad ette, kui mugavaks läheb nii tööotsijate kui ka tööpakkujate elu? Kui palju võidaksid ajas ja kuivõrd käepäraseks läheksid protsessid, mis tänasel päeval on veel keerulised? Inimeste fantaasia on piiritu. Seega soovitame Sul sel aastal tehnoloogia arengutel silma peal hoida ning ka ise julgelt uusi võimalusi katsetada!

 

Meid ootab ees väga põnev aasta. Värbamine ning heade töötajate hoidmine pole kunagi olnud nii põnev ja väljakutsuv kui ta on täna. Võtame selle väljakutse koos Sinuga vastu ja aitame Sul leida ja hoida häid töötajaid!

 

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.