Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Tehisintellekt - vähetuntud abiline värbamisel

Tehisintellekt - vähetuntud abiline värbamisel

16. veebruar, 2021

Värbamismaailmas näitab automatiseerimine jätkuvat kasvutrendi. Paljude organisatsioonide värbamisprotsessid on aastataguse ajaga muutunud kiiremaks ja efektiivsemaks. Seda tänu valmisolekule kohaneda ja olla vastuvõtlik uutele võimalustele. Kindlasti on Sul käinud peast läbi mõte, et kuhu siit edasi.

Sattusin lugema ühte vahvat artiklit, mis pani mind värbamise tulevikku ette kujutama kui Thomas More’i teosest “Utoopia” pärinevat paika, mis on ebareaalselt hea, kuid siiski veel mitteeksisteeriv. Selliste tehnoloogiate nagu tehisintellekt ja masinõpe tulekuga saavad personaliinimesed olla märkimisväärse muutuse tunnistajateks. Tehisintellekt ehk AI (artificial intelligence) on värbamisele andmas uue arusaama. AI aitab otsida ja selekteerida kandidaate, muuta värbaja töövoogu sujuvamaks ning vähendab oluliselt halduskoormust.   

Järjestasin siia mõned mõtted, kuidas AI tulevasi mängureegleid värbamises muudab:

  1. Tehisintellekt automatiseerib mahukas värbamisprotsessis kandidaatide selekteerimist. AI tuvastab märksõnade või kirjeldatud kompetentside vastavuse kandideerija profiilis ning suudab massvärbamiste puhul olla värbajale või personaliinimesele aega säästev assistent.
  2. Ka sourcing’u protsessi on võimalik edukalt automatiseerida, lastes AI-l üles otsida passiivsed kandidaadid erinevatest andmebaasidest lihtsate valemite või märksõnade abil. Tehisintellekt soovitab otsingu käigus valikulauale potentsiaalseid kandidaate, kellega kandideerimishuvi tekitamiseks jätkukontakti luua.
  3. Täna on paljud organisatsioonid automatiseerinud kandidaatide tagasisidestamise protsesse või kasutavad asünkroonseid videovestluseid kiirema värbamistulemuse saavutamiseks. Kõike seda on masinõppe kasutuselevõtuga võimalik veelgi optimeerida, tagamaks kiire suhtlus personaliinimese ja kandidaadi vahel. Kui Chatbot lahendused on täna valmis vastama kandideerimisprotsessis tekkivatele küsimustele, siis AI on õpetamise ning andmeanalüüsi tulemusel võimeline kirjutama personaalseid vastuskirju parema kandidaadikogemuse loomiseks.  
  4. Pole saladus, et uue inimese värbamisele ei kulu mitte ainult aega, vaid tegemist on kuluka ettevõtmisega. Väidetakse, et tehisintellekt on sedavõrd õpetatav, et ta suudab läbi efektiivsema töövoo – kuulutuse postitamise, tööandja turunduse, selektsiooni, intervjuude korraldamise – värbamiskulusid vähendada. Mis veelgi lootustandvam, võttes tööle parima töötaja sobivate hulgast, lubab AI säästa organisatsiooni raha voolavuse arvelt, mis omakorda vähendab koolituse või uue töötaja sisseelamisega seonduvaid kulutusi.
  5. Huvitav on fakt, et värvates AI abil, suudame vähendada töötajate voolavust, kuna tehisintellekt aitab juba värbamisprotsessi alguses välja selekteerida inimese motivatsioonitegurid, mis kujundaksid personaalse töötajakogemuse. Juhtidel on seeläbi lihtsam oma inimeste töötamise rõõme mõista ning pakkuda paremat juhtimiskvaliteeti.

Kas oled tehnoloogia võidukäiguks valmis? Soovitan Sul tehnoloogia arengul silma peal hoida ning ka ise julgelt uusi võimalusi katsetada! Värbamine pole kunagi olnud nii põnev ja väljakutsuv.

Loe originaalset artiklit siit.

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.