Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Minna

BRANDEMI UUS TEGEVJUHT ON MINNA-MARIA LÕBUS

16. september, 2021

Alates septembrist juhib värbamisagentuuri Brandem pikaaegse värbamiskogemusega Minna-Maria Lõbus. Viimased kümme aastat värbamisagentuurides töötanud Lõbusa sõnul on hetkel värbamisturul toimumas mitmeid huvitavaid muutuseid, mis mõjutavad nii värbamisteenuste sisu kui ka värbaja rolli laiemalt.

Minna-Maria Lõbus on viimased 10 aastat tegutsenud värvamisteenuste turul, töötades CV Keskuses ja Brandemis värbamiskonsultandina. Viimased 2 aastat on Lõbus Brandemis konsulteerinud nii era- kui ka avaliku sektori organisatsioone ja aidanud värbamisturunduse ning sihtotsingu abil värvata sobivaid kandidaate. Nüüd võtab ta juhi rolli üle lapsehoolduspuhkusele läinud seniselt tegevjuhilt Keiu Kaitsalt. 

Minna-Maria otsuse üle liituda Brandemi partnerite ringiga ja võtta vastu tegevjuhi roll on meil väga hea meel. Tema mitmekülgne värbamiskogemus aitab Brandemil hoida värbamisteenuste taset ja aidata organisatsioonidel muutunud oludes edukalt värvata.”, ütles Brandemi kaasasutaja ja partner Marie Evart. 

Minna-Maria sõnul on värbamismaastikul väga põnevad ajad, sest viimased poolteist aastat on iga värbaja jaoks olnud kõike muud kui mugavustsoon. “Pandeemia ja ettevõtete värbamisplaanide suurenemine on sundinud värbajaid oma töökorraldust üle vaatama. Ka Brandemis oleme näiteks suures osas üle läinud virtuaalsele värbamisele, automatiseerinud korduvaid tegevusi, pannud suuremat rõhku sourcing-ule, tekitanud IT-värbamise kompetentsi ja kujundanud värbamislahendusi rohkem vastavalt kliendi spetsiifilistele vajadustele. Paindlikkus ja kiirus on kaks asja, mida värbamisteenuselt lisaks tulemuste saavutamisele aina enam oodatakse.”, ütles Minna-Maria.

Värbajatest on Minna-Maria sõnul saanud tööjõuturul sama kuum kaup kui arendajatest. “Ma usun, et häid värbajaid, nii in-house kui ka agentuuride omasid, hinnatakse aina kõrgemalt. Sarnaselt arendajatele otsitakse häid värbajaid praegu tikutulega taga. Näiteks LinkedIni statistika järgi avaldati võrreldes 2019. aasta jaanuariga värbajatele mõeldud töökuulutusi käesoleva aasta mais 2,8 korda rohkem. Ma arvan, et võrreldes varasemaga mõistetakse paremini, kui palju väärtust üks professionaalne värbamiskonsultant organisatsioonile saab luua. Minu eesmärk Brandemis on hoida tugevat värbajate taset ja olla kogu meeskonnaga meie klientidele värbamistel partneriks, kellele saab loota.”, lisas Minna-Maria.

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.