Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Kaugtöönädal Hispaanias kui motivatsioonipaketi uus tase

Kaugtöönädal Hispaanias - motivatsioonipaketi uus tase

Karoliina Arold
27. aprill, 2022

Mõisted hübriidtöö ja kodukontor on viimase paari aastaga saanud üha enam kõneainet ning usutavasti ei tule paljudele üllatusena, et mitmetel ametikohtadel on võimalik töötada ka teiselt poolt maakera. 2022. aasta Hibob uuringu järgi eelistab 65% inimestest hübriidtööd. 

Tulenevalt eriolukorrast on tänapäeval värbajate töö samuti muutunud üha paindlikumaks - mitmed protsessid on automatiseeritud ning videovärbamine on tulnud, et jääda. Tänu nendele aspektidele on ka Brandemis töökorraldus väga paindlik ja kodukontorit soosiv, mis võimaldas meil üheskoos ette võtta uue huvitava teekonna. Kuu alguses lendasime kogu tiimiga sooja Hispaania päikese alla esimesele kaugtöönädalale. Jagame enda kogemust, kuidas toimib kaugtöö välisriigis, mis kasu see ettevõttele loob ja millega tuleks arvestada.

Kaugtöönädal Hispaanias

Oleme Brandemis viimase poole aastaga kiirelt kasvanud ning tiimi on lisandunud uusi liikmeid. Selle ajaga oleme üksteist juba päris hästi tundma õppinud, kuid ühine kaugtöönädal võimaldas meil tegeleda meeskonnatunde loomisega uuel tasemel. “Teadagi on reis parim viis proovile panna omavahelised suhted ja koostöö. Kindlasti tugevdab see “meie” tunnet, mis toetab organisatsioonikultuuri arengut. Kui veeta ühiselt koos aega tööväliselt, siis tulevad hästi välja inimeste eripärad ja väärtused, millega tead ka tööalaselt arvestada.” sõnab Brandemi tegevjuht Minna-Maria.

“Ma arvan, et kaugtöö on uus standard tänapäeva töömaailmas ja kui töötajad teavad, mis on nende eesmärk ja kuhu organisatsioon liikuda soovib, siis ei peaks seda üldse kartma. Omavaheline usaldus, eesmärkide selgus, kokkulepetest kinnipidamine ja tulemuste mõõdetavus on eduka kaugtöö aluseks.”

Keskkonnavahetus toob uusi mõtteid ja värsket energiat, kuid eelnevalt tuleb läbi mõelda, kuhu ja millistel tingimustel üldse minna saab. Meie puhul oli peamiseks kriteeriumiks asukoht, et oleks piisavalt ruumi ja töökohti süvenemiseks ja võimalus videovestluste jaoks eraldi olemiseks. Kindlasti on äärmiselt oluline kvaliteetse internetiühenduse olemasolu. Lisaks tasub eelnevalt veidi uurida piirkonna kohta, kuhu töönädal planeeritud on - see annab võimaluse kohapeal rohkem ümbrust avastada ja väldib ajakadu kohapeal. 

Olles peamised nüansid läbi mõelnud, tuleb lihtsalt kohale minna ja nautida. Minna-Maria on kindel, et koos mõnusas keskkonnas töötamine on produktiivsem. Ka RSPH uuringu kohaselt tunneb 55% töötajatest tänu kaugtöö võimalusele vähem stressi. PGi uuringust tulenevalt teatas 69% kaugtöötajatest vähem töölt puudumisest võrreldes mitte kaugtöötajatega. Kaugtööd võimaldades tunnevad töötajad rohkem usaldust ning nad teevad oma tööd efektiivsemalt, mis toob teistpidi suuremat kasu ka ettevõtetele. Samuti on välja toodud, et kaugtöö parandab nii vaimset kui füüsilist tervist, õpetab rohkem enesejuhtimist ja kasvatab pühendumist oma tööle. “Meie puhul on kõik tiimiliikmed projektijuhid, kes on harjunud oma aega planeerima ja teevad seda edukalt ka kaugelt. Minu jaoks näitab kaugtöö võimaldamine inimestele, et neid usaldatakse ja usun, et see mõjub motiveerivalt.” lisab Minna-Maria.

Kaugtöönädal jaguneb suuresti kaheks osaks. Nädala jooksul tehakse üheskoos tööd nagu ikka, kuid kindlasti ei saa ära unustada ühistegevusi töövälisel ajal. Oma Hispaanias veedetud aja jooksul jõudsime käia pikkadel jalutuskäikudel kaunitel linnatänavatel, tutvuda kohaliku eluga, ronida Pico de la Concha otsa, õhtustada restoranides ja mis peamine - võtta päikest ning ujuda nii basseinis kui merevees. Kuid kuidas hoida tasakaalu töötamise ja fun poole vahel? “Eks siinkohal ongi olulised konkreetsed kokkulepped tööaja ja töökorralduse osas, et mis kell on tööpäeva algus ja millal saame nautida kohalikku elu ja vaba aega. Oleme tugevalt tehnoloogiate ja tarkvara usku, mis aitab meil oma aega efektiivselt planeerida ja näha ka seda, millal keegi kättesaadav või hõivatud on. Samuti aitab see päeva jooksul tegevusi planeerida nii, et kõik ilusti tehtud saaks.” vastab Minna-Maria. 

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.