Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Arvamusfestival 2015

Oleme arvamusfestivalil!

13. august, 2015

Sel reedel ja laupäeval on tööandja turunduse agentuur kohal Arvamusfestivalil. Arvamusfestival toimub tänavu juba kolmandat korda. Sel aastal on festivalil üle 200 arutelu, mis pakuvad mõtlemisainet nii hariduse, erinevate vähemuste, kultuuri, digitaalse tuleviku, julgeoleku, riigivalitsemise kui ka paljudel muudel teemadel. Lõviosa aruteludest toovad Paidesse festivali partnerühendused ehk saja organisatsiooni koostöös valmivad peaaegu 40 erinevat teemaala. Lisaks aruteludele on festivalil rikkalik kultuuriprogramm, mis rahuldab nii kirjandus-, teatri-, muusika-, kui ka filmihuviliste vajadused.

Seekord on olemas ka spetsiaalne Tööelu festivaliala, kus kõik tiirleb töö ja sellega kaasneva ümber. Noppisin siia välja mõned huvitavamad üritused Arvamusfestivali Tööelu alalt:

REEDEL (14.08) TÖÖELU ALAL:

14:30-16:00 Noored tööelu muutjana

Kirjeldus: Mis juhtub, kui Y generatsioon ei valigi endale ühte kindlat töökohta vaid teeb tööd siis, kui ise heaks arvab? Mida tööandjad sellest arvavad? Kui enamus inimesi töötaks projektipõhiselt mitmes ettevõttes, siis kuidas peaks välja nägema maksusüsteem? Maailm muutub väga kiiresti, aga töötamist reguleerivad seadused ja reeglid on loodud suures osas mitukümmend aastat tagasi. Kuidas mõjutab suhtumist töösse aga vabatahtlik töö? Mida noored eelistavad, kas lihtsamat palgatööd või põnevaid väljakutseid vabatahtlikuna? Arutelus osalevad ettevõtjad, noored ja vabatahtlikud.

17:00-18:00 Pikaealisuse tagajärg: uus töökultuur "IN", pension "OUT" ?

Kirjeldus: Ühiskonnas peaks tekkima uus kokkulepe kuidas inimene ise, tööandja, teised töövõtjad ja riik peaks tulevikus panustama eaka ülalpidamisse, kas pension tulevikus jääb, kas lahenduseks on uus töökultuur, nt ka 4-päevane töönädal.

 

LAUPÄEVAL (15.08) TÖÖELU ALAL:

15:00-16:30 Kas heast palgast piisab?

Kirjeldus: "Palk ei ole tööotsija jaoks enam ainuke motivaator ning täna arvestatakse töökoha valikul ka lisahüvesid, nagu tööaja paindlikkus ning sportimise ja tööalase arengu toetamine. Kutsume arutlema teemal, kuidas tööandjana leida ja hoida parimaid töötajaid, kas tööandja jaoks on pikas perspektiivis madal palk kasumlik ja milline on palgapoliitika mõju organisatsiooni jätkusuutlikkusele."

Siin osalevad ka meie head partnerid Klaas-Jan Reincke (Flowtime OÜ), Kadri Seeder (Palgainfo Agentuur) ja mitmed teised.

17:30-19:00 Pensionärid ja välistudengid - Eestile talendid või takistus? 

Kirjeldus: Eestis on iga inimese panus vajalik (olgu selleks juba pensioniikka jõudnu või ka Eestisse õppima tulnud välistudeng). Tööturu reaalne olukord aga vajalikkust ei kinnita. Kuidas kaht ressurssi Eesti heaks paremini tööle panna?

 

Aruteludes osalemine on huvilistele tasuta. Rohkem infot, sh kogu Arvamusfestivali kava, kohalesaamise õpetus ja muud leiab Arvamusfestivali.

Kohtumiseni Arvamusfestivalil sel nädalavahetusel Paides!

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.