Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Janika Valliste Coop Pank Brandem

Persoonilugu: Janika Valliste ja Coop Pank

Carina Kärt Mättikas
27. aprill, 2021

Personalijuhtidele pühendatud kuu puhul toome maikuu igal nädalal teie ette intervjuu ühe personalientusiastiga, kellest esimene on Coop Panga personalijuht Janika Valliste.

Mis paneb personalitöö juures Sinu silmad särama?

Personalitöö on väga mitmekesine ja erinevaid teemasid on palju, aga kõik need on seotud inimestega ja just nemad panevadki silmad särama. Minu tiim, kes teeb personalitööd südamega ja sära silmis, annab kindluse, et me kanname samu väärtuseid. Mulle on oluline ka eneseteostus ja soov midagi ära teha. See, et olen saanud olla Coop Panga alguse juures ja et Coop Panga loos on natukene ka mind, on kindlasti oluline. Ma innustun kiiresti uutest projektidest ja mu jaoks on tähtis olla pidevas liikumises. Mulle sobibki pigem natukene liiga palju asju korraga, kui et tööpäev lõpeb varem – see kõik panebki silmad särama. 

 

Kuidas teie Coop Pangas oma töötajaid hoiate?

Meie jaoks on väga oluline, et iga töötaja jaoks leitakse aega – aega kuulamiseks, märkamiseks ja kohal olemiseks.

Leiame, et heade tulemuste taga on oskus inimesi märgata, neid tunnustada ja innustada. Võid luua lõputult erinevaid hüvede pakette ja erilise töökeskkonna, mis ka kindlasti oma rolli mängivad, kuid kui sa jätad inimese tähelepanuta, siis sellest üksi on vähe.

Kindlasti on tähtis kaasamine – näiteks ei ole võimalik luua tööandja väärtuspakkumist ilma oma töötajaid kaasamata või nende arvamust küsimata.  Kui sa tunned oma inimeste vastu huvi, siis tead täpselt, millal ta vajab järgmist väljakutset, millal puhkust või millal abi mõne probleemi lahendamisel. Siis oskad temaga koos rõõmustada, kui ta laps lõpetab kooli või osaleb lauluvõistlusel ning toetada, kui on keerulisemad ajad. Meie Coop Pangas usume, et hoidmine=hoolimine.

 

Mis on olnud Coop Panga suurimad personalialased väljakutsed, mille olete edukalt ületanud?

Pigem on see olnud positiivne väljakutse mitte takistus, mis oli ja on vaja ületada – leida õiged inimesed õigetele kohtadele, kes tahavad koos ellu viia seda eesmärki, milleks Coop Pank on loodud. Meil on missiooniga töö: soovime, et elu igas Eestimaa nurgas jätkuks. Samuti on oluline, et meie aktsionärid ja omanikud meisse usuksid ning meie tegevus oleks kasumlik. Meil on täna väga hea meeskond, kes selle nimel töötab, seega usun, et meil on see päris hästi õnnestunud.

 

Meenub Sul personalijuhtimisega seoses mõni tore lugu?

Ma ei tookski midagi eraldi välja, igapäevane töö ongi üks tore lugu.

 

Personalitöö on üks korralik rööprähklemine. Kuidas Sina personalimaailma meeldivas virrvarris toime tuled? Mis on Sinu edu saladus?

Mulle meeldib personalitöö mitmekülgsus ja see, et ma pean oma tööd tehes olema võimeline ka ise pidevas muutumises olema. Selles meeldivas virrvarris näen pigem võimalust arenemiseks ja uute oskuste omandamiseks. Ma kindlasti ei tee oma tööd üksi – mul on väga toetav tiim ja juht ning ma töötan organisatsioonis, mis väärtustab personalitööd. Teen oma tööd südamega, mis on kindlasti minu moto. Kui ma ühel päeval enam nii ei tunne, siis tuleb ametit vahetada. Coop Pangas on tööl ülimalt ägedad inimesed ja kuna minu töö on nendega otseselt seotud, siis ilmselt sellepärast ma väga armastangi oma tööd, et saan ka võrratult palju vastu. PARE juhatuse liikmena on mul väga hea ja lai võrgustik oma ala professionaalidest, kellega koos personalivaldkonda arendada ja nendel teemadel arutleda. Võin öelda, et personalivaldkonna areng on minu jaoks oluline tervikuna.

 

Mis on Sinu arvates viimastel aastatel järjest tugevam personalitrend või silmnähtav muutus personalimaastikul?

Personalitöö digitaliseerimine, hübriidmeeskonnad ja kaugtöö on kõik need, mis mõjutavad järgmistel aastatel ka personalitööd. Järjest enam keskendutakse sellele, kuidas juhtida meeskondi, kes võib olla ei saagi kunagi füüsiliselt kokku ning samas hoida seda tunned, et töötatakse ühise eesmärgi nimel ning et säiliks kuuluvustunne. Tööde digitaliseerimine muudab protsesse ning muu andmeanalüütika kõrval saab järjest olulisemaks ka personalianalüütika äriotsuste tegemisel.

 

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.